EK-İL İNŞAAT A.Ş., aile geleneğini sürdürme kararlılığındaki ortakları tarafından, 1982 yılında kurulmuştur.
 
Şirketimiz kurulduğu günden buyana, birçok önemli projelerin inşasını gerçekleştirmiştir. Geriye bakıldığında alınan mesafenin başarılarla dolu olduğu görülmektedir.
 
Firmamız, elde ettiği başarıların tamamına; tüm çalışanlarının bağlılığı ve mesleki bilgileri ile ulaşmıştır. O nedenle çalışanlarımıza, vefakar tutumlarından dolayı takdirlerimizi ifade ediyoruz.
 
Firmamız, kendisini karakterize eden tüm standartları günün koşullarına göre geliştirerek, daha ileri teknolojilerle yoluna devam etme kararlılığındadır. Şirketimizin geçmişte kazandığı başarılar, gelecekte yapacağı işler için teminat oluşturmaktadır.
 
EK-İL İNŞAAT A.Ş., geride bıraktığı yıllar içerisinde, bir defasında kamu kurum ve kuruluşlarından daha fazla olmak üzere, onlarca defa vergi rekortmenleri arasındaki yerini almıştır. Bu suretle, firmamız Ekil İnşaat A.Ş. yöneticileri ülkemiz kalkınmasına çok büyük katkıda bulunmuş olmanın mutluluğunu yaşamışlardır.
 
Firmamız, İstanbul irtibat bürosunda, mesleğinde uzman, profesyonel personeli aracılığı ile, uluslararası olarak, ithalat-ihracat ve aracılık hizmetleri gibi ticari faaliyetlerini de sürdürmektedir.
 
Firmamız, bünyesine kattığı ve katacağı yeni iş kolları, en son teknolojileri kullanarak değişik ülkelerde devam eden inşaat faaliyetlerini, yurt içi ve yurt dışında giriştiği istihdam yaratıcı faaliyetlerini, ülke ve insan sevgisini önde tutarak devam ettirecektir.